Planeta Formy

PLANETA FORMY

O FITNESS

Jako Klub wpisujemy się w lokalną branżę fitness już od 7 lat, bazując na doświadczeniu i wielu próbach, stworzyliśmy na tyle obszerna ofertę zajęć zorganizowanych, że będziecie w stanie wybrać coś , co zaspokoi wasze potrzeby i wymagania.

 

Wychodzimy z założenia, że zajęcia grupowe to nie tylko motywacja instruktora, ale także energia płynąca z grupy, szczypta współzawodnictwa oraz doskonale spędzony czas.

 

Nasza oferta skierowana jest zarówno do profesjonalnych sportowców jak i osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z aktywnością fizyczną. Wyznajemy zasadę, że najważniejsza jest realizacja indywidualnych celów i zróżnicowanie, a idealny trening to ten, który połączy grupę nieznanych sobie osób w zgraną ekipę z pasją do aktywnego i zdrowego trybu życia, chcących zadbać o swoje ciało i lepsze samopoczucie.

PLANETA FORMY

Pilates Flow

Zajęcia usprawniająco-wzmacniające

45 min

do 300 kcal

poziom

Początkujący,Śr. zaawansowany

Pilates Flow to trening opracowany na podstawie podstawowych założeń twórcy Pilatesu – Josepha Pilatesa. Jest to zaplanowany i poprowadzony z wyczuciem i uwagą system ćwiczeń, który doskonale wzmacnia mięśnie, poprawia elastyczność i ogólny stan zdrowia oraz samopoczucia. Wszystkie ćwiczenia wykonuje się na macie w niskim tempie, a podczas treningu pracujemy nad każdą partią ciała. Unikalność tego rodzaju zajęć polega na zaangażowaniu mięśni głebokich, często pomijanych w innych metodach ćwiczeń, a niezwykle istotnych w budowaniu mobilizacji, równowagi i siły kręgosłupa.

Pilates doskonale sprawdza się jako trening uzupełniający podczas uprawiania wielu dyscyplin sportu, a także tańca czy akrobatyki.

Ćwiczenia podczas sesji zajęć Pilatesu są bezpieczne i mogą być stosowane przez osoby na każdym poziomie zaawansowania, można je także traktować  jako wsparcie podczas procesu rehabilitacji czy doskonałe narzędzie relaksacyjne.

Instruktor Weronika Żendarska

Termin Poniedziałek 16:45

PLANETA FORMY

Trening Funkcjonalny

KONDYCYJNO-WZMACNIAJĄCE

50 min

do 800 kcal

poziom

Początkujący,Śr. zaawansowany,Zaawansowany

Trening funkcjonalny to podstawowy rodzaj wysiłku fizycznego, służący do zdobycia i utrzymania pełnej sprawności fizycznej, poprawienia kondycji, a także wzmocnienia mięśni bez rozbudowywania ich objętości. Ten rodzaj treningu poprawia koordynację i pomaga w utrzymaniu prawidłowych wzorców ruchowych podczas codziennych czynności. Wykonywany odpowiednio nie przynosi żadnych negatywnych skutków w postaci urazów czy kontuzji, szczególnie polecany jest osobom prowadzącym siedzący tryb życia, a także będącym po urazach aparatu ruchu. Swoje zastosowanie znajduje także w rehabilitacji medycznej.

Trening funkcjonalny ma charakter treningu o dużej intensywności, opartego na imitowaniu ruchów wykonywanych podczas codziennych czynności, jednak w szybszym tempie i z wieloma powtórzeniami, nierzadko też z obciążeniem i akcesoriami (kettle, TRX, bosu). Głównym celem tej aktywności jest wszechstronna poprawa cech motorycznych, przede wszystkim koordynacji, mobilności i wytrzymałości.

Instruktor Igor Berezovskyi

Termin Poniedziałek, Środa, Piątek 17:35, Sobota 11:00

PLANETA FORMY

Hatha Joga

50 min

do 400 kcal

poziom

Początkujący

Joga z Maryoga
Praktyka jogi to połączenie asan z oddechem ujjayi oraz wyciszeniem umysłu. Prawidłowe wykonywanie pozycji zapewnia wzmocnienie i rozciągnięcie ciała. Zatem nie zwlekaj jeśli chcesz osiągnąć uspokojenie umysłu oraz praktykować razem z certyfikowaną nauczycielką hatha jogi. Maryoga nauczy cię podstaw jogi jak również będzie towarzyszem pogłębiania praktyki przez osoby bardziej zaawansowane. Dla każdego joga zapewnia warianty odpowiednie do stopnia zaawansowania praktykującego. Aby dobrze czuć się na jodze zadbaj o posiłek min. 1,5 godz przed zajęciami. Zabierz matę pasek do jogi oraz strój nie krępujący ruchów. Zajęcia jogi są dedykowane dla osób początkujących, zaawansowanych oraz sportowców uprawiających różne dyscypliny sportowe amatorsko oraz na poziomie zaawansowanym.

Instruktor Marysia Parafińczuk

Termin Środa, Piątek 19:15

PLANETA FORMY

ABT - POWER BOOTY Brzuch Uda Pośladki

Zajęcia wzmacniająco-modelujące

45 min

do 700 kcal

poziom

Początkujący,Śr. zaawansowany

ABT to skrót od „abdominal, buttocks, thighs”, oznaczających kolejno brzuch, pośladki oraz uda. Ćwiczenia w sposób widoczny wpływają na poprawę kondycji, koordynacji ruchowej oraz samopoczucia. Oddziałują na redukcję tkanki tłuszczowej, w tym kłopotliwego cellulitu oraz wzmocnienie mięśni. Trening jest w pełni bezpieczny dla stawów i kręgosłupa, więc nie musisz obawiać się, jeśli na co dzień borykasz się z takimi problemami.

Trening ABT ze względu na kształtowanie dolnych partii ciała polecany jest przede wszystkim osobom uprawiającym jazdę na rowerze, nartach, łyżwach i snowboardzie, ale zajęcia proponowane są także dla osób, które chcą przyśpieszyć proces przemiany materii, w miejscach z natury obciążonych występowaniem tkanki tłuszczowej (biodra, uda, brzuch).

Trening ma charakter wzmacniający i intensywny ze względu na dużą liczbę powtórzeń danego ćwiczenia oraz wykorzystanie przyborów (hantle, taśmy, tubbingi itp.).

Instruktor Ola Domin

Termin Poniedziałek, Środa 19:15

PLANETA FORMY

Stretching Terapeutyczny

Zajęcia

50 min

do 600 kcal

poziom

Początkujący

Stretching Terapeutyczny to forma aktywności, której zadaniem jest usunięcie napięcia mięśni i uelastycznianie całego ciała. Polega na połączeniu dwóch typów ćwiczeń: statycznych i dynamicznych. Zaletą stretchingu jest prostota ruchów. Poszukiwanie ustawień wywołujących rozciąganie konkretnych mięśni lub grup mięśniowych podczas sesji treningowej zwiększa świadomość własnego ciała i stanowi doskonały element edukacyjny dla nauki kontroli ciała, wypracowania poprawnych wzorców postawy oraz wzorców ruchowych. Zwiększa swobodę, zakres i płynność ruchów, sprężystość i elastyczność mięśni oraz więzadeł, wytrzymałość i przepustowość naczyń krwionośnych.

Spokojne wykonywanie ćwiczeń pozwala także na regulację stanów emocjonalnych i walkę ze stresem. To także sposób na pozbycie się napięć i bólu.

Instruktor Wiktoria Knapińska

Termin Poniedziałek 18:30, Wtorek 19:15, Piątek 17:30

PLANETA FORMY

Strong Fit Body

Zajęcia modelująco-kondycyjne

50 min

do 800 kcal

poziom

Początkujący,Śr. zaawansowany

Strong Fit Body to trening z kategorii Full Body Workout, co oznacza, że na każdej sesji treningowej ćwiczy się wszystkie partie mięśniowe. To sprawia, że jest to świetna propozycja dla osób początkujących i średniozaawansowanych. Trening SFB wzmacnia mięśnie całego ciała, pomaga schudnąć i wyrzeźbić sportową, proporcjonalną sylwetkę.

Opiera się na ćwiczeniach wielostawowych, pozwala zbudować proporcjonalną sylwetkę i „bazę” siłową dla bardziej specjalistycznych treningów. To trening wzmacniający, nastawiony na wzmocnienie mięśni, ujędrnienie sylwetki i poprawę ogólnej sprawności, o średniej intensywności, za to dokładnie pracujemy nad wszystkimi partiami ciała i wzmacniamy nasze mięśnie. W związku z tym, że opiera się na seriach ćwiczeń na daną partię mięśniową przeplatanych odpoczynkiem, w efektywny sposób zwiększony zostaje metabolizm, a trening jest efektywny nawet do kilku godzin po zakończonej aktywności fizycznej.

To propozycja interwałowa o średniej lub wysokiej intensywności, z użyciem akcesoriów o indywidualnie dobranym obciążeniu. Podczas 50 minut treningu można spalić nawet do 800 kcal, a ćwiczenia nie tylko pomagają w utracie zbędnej tkanki tłuszczowej, ale również poprawiają ukrwienie i napięcie skóry. Jest to szczególnie istotne dla pań, które zmagają się z rozstępami i cellulitem.

Instruktor Agata Tumasz

Termin Wtorek, Czwartek 18:30

PLANETA FORMY

Tabata

45 min

do 900 kcal

poziom

Początkujący,Śr. zaawansowany,Zaawansowany

Ćwiczenia tabata polegają na wykonywaniu sekwencji intensywnych ćwiczeń w krótkich interwałach. Tabata łączy w sobie ćwiczenia anaerobowe (ćwiczenia beztlenowe) i ćwiczenia aerobowe (ćwiczenia tlenowe), więc pozwala jednocześnie poprawić wydolność i wytrzymałość organizmu. Dodatkowym efektem ćwiczeń Tabata jest skuteczna i dość szybka redukcja tkanki tłuszczowej oraz rzeźbienie sylwetki. Wymaga intensywnego wysiłku i pobudza do pracy wszystkie mięśnie, dlatego mocno obciąża organizm. Podsumowując, Tabata to trening o skutecznym działaniu redukującym zbędne kilogramy. Wykonywany 2-3 razy w tygodniu pozwoli osiągnąć szybkie i zadowalające efekty, jednak trzeba pamiętać o tym, aby w czasie jego przeprowadzania trzymać się opisanych powyżej zasad. Tabata nie jest wskazana dla osób, które chcą ćwiczyć tylko od czasu do czasu – do jej wykonywania potrzebna jest stała dobra kondycja. Ze względu na dużą ilość ćwiczeń z podskokami, obciążających stawy nie poleca się jej również osobom z nadwagą. Chęć rozpoczęcia tego rodzaju treningu powinny też omówić z lekarzem osoby mające nadciśnienie i choroby układu oddechowo-krążeniowego.

Instruktor Patrycja Grażewicz

Termin Poniedziałek, Środa 18:30

PLANETA FORMY

Zdrowe Plecy

50 min

do 500 kcal

poziom

Początkujący

Zajęcia Zdrowe Plecy to autorski program treningu prozdrowotnego, przygotowany przez wieloletnią instruktorkę wielu form treningowych – Ewę Dul. Tę formę zajęć polecamy szczególnie osobom, które dużo czasu spędzają w pozycji siedzącej lub nie mogą korzystać z innych form dbania o kręgosłup, a zależy im na zmniejszeniu ryzyka wystąpienia skrzywień czy zwyrodnień oraz zadbaniu o kondycję kręgosłupa. Zdrowe Plecy zdecydowanie wpływają na poprawę ruchomości kręgosłupa, pozwalają pozbyć się dolegliwości bólowych, a także uniknąć poważniejszych schorzeń tego narządu, takich jak zmiany zwyrodnieniowe czy skrzywienie. Regularne ćwiczenia pomogą w ustabilizowaniu i wyrównaniu napięć mięśniowych w obrębie kręgosłupa, zauważalnie odciążą kręgosłup i pozwolą osiągnąć i utrzymać prawidłową postawę.

Instruktor Ewa Dul

Termin Wtorek, Czwartek 17:30

PLANETA FORMY

Jumping Fitness

Zajęcia cardio

30 min

do 800 kcal

poziom

Początkujący,Śr. zaawansowany,Zaawansowany

Trening odbywa się na trampolinach fitness. Jest to dobry trening kondycyjny, który usprawnia krążenie, pomaga w pracy układu sercowo-naczyniowego oraz dotlenia. Jest to bardzo dobra forma aktywności dla osób odchudzających się , ponieważ przyspiesza przemianę materii i przyczynia się do oczyszczania toksyn z organizmu. Jumping fitness wzmacnia mięśnie całego ciała, kształtuje sylwetkę oraz zwiększa gibkość i koordynację ruchową.

Instruktor Patrycja Grażewicz, Patrycja Wieczorek

Termin Poniedziałek 17:45, Wtorek 18:30, Środa 17:45, Czwartek 18:30

PLANETA FORMY

Latino Fitness

Zajęcia fitness z elementami tańca i choreografią

50 min

do 600 kcal

poziom

Początkujący,Śr. zaawansowany

Latino Fitness jest nowoczesnym system fitness, który łączy taniec z aerobikiem. Fuzja zainspirowana rytmami latynoskimi, kształtuje sylwetkę, dba o kondycję, a także dodaje energii i napawa optymizmem. Kroki taneczne zaczerpnięte z rytmów latynoskich i międzynarodowych (merengue, salsa, cumbia, reggaeton, flamenco, samba, taniec brzucha, cha-cha, rumba, twist itd.) są bardzo proste, a dzięki specjalnej formule bawisz się już od pierwszych zajęć. Kombinacje kroków oraz energetyczna muzyka stwarzają atmosferę świetnej imprezy. Zumba to także rodzaj zajęć cardio, z elementami treningu wytrzymałościowego i kształtującego sylwetkę. Sesja Latino Fitness spala ogromne ilości kalorii, ujędrnia i rzeźbi Twoje ciało.

Instruktor Patrycja Wieczorek

Termin Wtorek 19:30, Czwartek 19:30

PLANETA FORMY

Salsation

Zajęcia fitness z elementami tańca i choreografią

50 min

do 600 kcal

poziom

Początkujący,Śr. zaawansowany

Nazwa „salsation” to połączenie słów „salsa” i „sensation”. Słowo „salsa” zostało użyte tu nie tylko jako styl tańca z Ameryki Łacińskiej, ale przede wszystkim jako sos (z języka hiszpańskiego salsa = sos), czyli mieszanka wielu stylów, rytmów, kultur. Salsation opiera się na radości, którą niesie taniec i ruch, ale także kładzie mocny nacisk na muzycznej interpretacji poszczególnych choreografii. Zajęcia są otwarte dla wszystkich, zarówno początkujących, jak i profesjonalistów. Każdy, kto kocha taniec, jest mile widziany.

Instruktor Michał Młyński

Termin Wtorek, Czwartek 20:30

PLANETA FORMY

Joga dynamiczna

60 min

poziom

Początkujący,Śr. zaawansowany

Joga dynamiczna, inaczej Vinyasa Joga, to dynamiczne zajęcia, których zatrzymania w pozycjach są krótkie lub nie ma ich wcale – ruch ciągle płynnie razem z wdechem i wydechem. Praktyka w tym stylu znacząco wpływa na poprawę kondycji. Zwiększa się wytrzymałość, siła i wydolność organizmu. Dzięki dotlenieniu organów wewnętrznych oraz mięśni, ciało lepiej funkcjonuje. Poprzez pracę na aktywnych mięśniach zwiększają się zakresy ruchu, a poprzez płynne ruchy wzmacnia się core, poprawiając tym samym równowagę i świadomość ciała. Duża różnorodność sprawia, że praktykując Vinyasę, pracuje się z całym ciałem. Dynamika zajęć sprawia, że łatwo jest zapomnieć o sprawach związanych z życiem codziennym, osiągając spokój umysłu. Dodatkowym atutem tego stylu jest fakt, że pomaga pozbyć się nadprogramowych kilogramów.

Instruktor Bożena Przyborowska

Termin Sobota 9:30

PLANETA FORMY

Perfect Start Zajęcia fitness dla początkujących

50 min

do 500 kcal

poziom

Początkujący

Zajęcia przeznaczone dla osób, które potrzebują zmiany i chciałyby rozpocząć bądź wrócić do aktywnego trybu życia.  Cały trening opiera się na ćwiczeniach rozciągających i wzmacniających z wykorzystaniem obciążenia własnego ciała lub przy użyciu niewielkiego obciążenia i dodatkowych akcesoriów (gumy mini band, małe hantelki). Podczas treningu instruktorka dostosowuje ćwiczenia do każdego uczestnika, tak aby były wykonywane w sposób prawidłowy i bezpieczny. Zajęcia mają na celu poprawę ogólnej sprawności fizycznej, naukę prawidłowych wzorców ruchowych, wzmocnienie mięśni i stawów, co zabezpieczy uczestników przed kontuzjami i innymi dolegliwościami bólowymi.

Instruktor Natalia Podlewska, Monika Ostaszewska

Termin Wtorek 16:30, Środa 16:30, Czwartek 16:30, Piątek 16:30

PLANETA FORMY

TRENINGI PERSONALNE

Wiedzieliście, że trening personalny uważany jest za jedną z najbardziej efektywnych metod treningowych, a dobry trener jest w stanie tak dopasować program, że szybko osiągniecie zamierzony cel. Mówi się, że jest to opcja „szyta na miarę” uwzględniająca Wasze aktualne możliwości, nastawienie, a nawet chęci.
W naszym Klubie dajemy Wam możliwość skorzystania z pierwszego pełnowartościowego treningu personalnego gratis, do podpisanej umowy lojalnościowej.

PLANETA FORMY

WARIANTY TRENINGÓW JEDNORAZOWYCH

1

99

50 min

Przy każdym wejściu shake proteinowy gratis dla każdej osoby

Indywidualny trening personalny dla wybranej liczby osób w terminie ustalonym wcześniej podczas zapisu na recepcji / płatność przed treningiem + wejście z karnetu / umowy / karty partnerskiej / jednorazowe wejście.

PLANETA FORMY

WARIANTY TRENINGÓW DWUOSOBOWYCH

2

169

50 min

Przygotowaliśmy dla Was pełną ofertę Treningów Personalnych w pakiecie dwuosobowym

PLANETA FORMY

WARIANTY PAKIETÓW TRENINGOWYCH

4

379

50 min

8

719

50 min

4 lub 8 wejść na indywidualny trening personalny dla wybranej liczby osób w terminie ustalonym wcześniej podczas zapisu na recepcji / płatność przed treningiem + wejście z karnetu / umowy / karty partnerskiej / jednorazowe wejście.

PLANETA FORMY

Instruktorzy Fitness

Igor Berezovskyi

Urodzony 04.04.1985 roku w rodzinie sportowców. Od dziecka kochał sport. Przez 2 lata trenował gimnastykę później lekką atletykę i piłkę nożną. Od 18-30 roku życia grał zawodowo w piłkę nożną. W latach 2002-2007 studiował i ukończył YUUNGPU im. KD Ushinskogo Wydział Wychowania Fizycznego i Sportu. Motto życia to: życie jest ruchem!!! W pracy trenera stara się przekazać swoim podopiecznym zdobytą wiedzę i umiejętności w procesie treningu, a także ładować ich pozytywną energią do życia!!! „W duszy jestem sportowcem i kocham swoją pracę.”

PLANETA FORMY

Instruktorzy fitness

Patrycja Grażewicz

Instruktor Jumping fitness i trener personalny. Ze sportem związana jest od dziecka. Począwszy od podstawówki kończąc na liceum uczęszczała do klas sportowych o profilu koszykarskim. Absolwentka Wydziału Nauki o Żywności kierunek towaroznawstwo. W Planecie Formy pracuje od 2016 i prowadzi zajęcia Jumping Fitness, Functional Jump oraz zajęcia z dziećmi Jumping Kids. W pracy najbardziej ceni sobie relacje z ludźmi, bo to właśnie Wy dajecie motywację do działania. Zajęcia prowadzi z pełnym zaangażowaniem, tak abyście po każdym treningu wyszli zmęczeni i jednocześnie szczęśliwi. Jest osobą pogodną i pełną energii, chętnie Was tym zarazi – przyjdźcie i przekonajcie się sami!

PLANETA FORMY

Instruktorzy fitness

Patrycja Wieczorek

Od 2013 roku pracuje w Planecie Formy. W 2014 roku stała się licencjonowanym instruktorem jumping fitness. Od 2011 licencjonowany instruktor Zumba Fitness (R), trener cheerleadingu sportowego. Ukończyła kursy Body Ball, Basic Step, Aqua Fitness, kurs instruktora rekreacji ruchowej.
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji UWM , kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne oraz  kryminalistyka i nauki pokrewne w postępowaniu karnym. Ukończyła także studia podyplomowe na kierunku wychowanie fizyczne. Na co dzień tancerka, choreograf, trener główny oraz kierownik w Olsztyńskiej Szkole Cheerleaders „SOLTARE”. Jest 9-krotną Mistrzynią Polski oraz Mistrzynią Europy (Manchester 2014, Chorwacja 2015) w tańcu sportowym cheerleaders. Swoją miłością do sportu, zumby oraz jumping fitness bez trudu zaraża innych.

Zajęcia: Jumping Fitness

PLANETA FORMY

Instruktorzy fitness

Michał Młyński

Licencjonowany instruktor Zumba® Fitness oraz Salsation® Elite instruktor. Z muzyką związany od 18 lat jako perkusista (to jego ekstremalna forma ekspresji). Taneczne powołanie odkrył w 2012 roku w Chicago, gdzie po raz pierwszy miał styczność z zumbą. Rozwijając swoje umiejętności, został instruktorem Salsation®, a następnie został pierwszym instruktorem Elite na Warmii i Mazurach. Jego misja to przekazywać pozytywną energię i taneczne wibracje aż do utraty tchu, wszystkim!

Zajęcia: Salsation

PLANETA FORMY

Instruktor siłowy

Kamil Damięcki

PLANETA FORMY

O FITNESS

Jako Klub wpisujemy się w lokalną branżę fitness już od 7 lat, bazując na doświadczeniu i wielu próbach, stworzyliśmy na tyle obszerna ofertę zajęć zorganizowanych, że będziecie w stanie wybrać coś , co zaspokoi wasze potrzeby i wymagania.

 

Wychodzimy z założenia, że zajęcia grupowe to nie tylko motywacja instruktora, ale także energia płynąca z grupy, szczypta współzawodnictwa oraz doskonale spędzony czas.

 

Nasza oferta skierowana jest zarówno do profesjonalnych sportowców jak i osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z aktywnością fizyczną. Wyznajemy zasadę, że najważniejsza jest realizacja indywidualnych celów i zróżnicowanie, a idealny trening to ten, który połączy grupę nieznanych sobie osób w zgraną ekipę z pasją do aktywnego i zdrowego trybu życia, chcących zadbać o swoje ciało i lepsze samopoczucie.

PLANETA FORMY

Pilates Flow

Zajęcia usprawniająco-wzmacniające

45 min

do 300 kcal

poziom

Początkujący,Śr. zaawansowany

Pilates Flow to trening opracowany na podstawie podstawowych założeń twórcy Pilatesu – Josepha Pilatesa. Jest to zaplanowany i poprowadzony z wyczuciem i uwagą system ćwiczeń, który doskonale wzmacnia mięśnie, poprawia elastyczność i ogólny stan zdrowia oraz samopoczucia. Wszystkie ćwiczenia wykonuje się na macie w niskim tempie, a podczas treningu pracujemy nad każdą partią ciała. Unikalność tego rodzaju zajęć polega na zaangażowaniu mięśni głebokich, często pomijanych w innych metodach ćwiczeń, a niezwykle istotnych w budowaniu mobilizacji, równowagi i siły kręgosłupa.

Pilates doskonale sprawdza się jako trening uzupełniający podczas uprawiania wielu dyscyplin sportu, a także tańca czy akrobatyki.

Ćwiczenia podczas sesji zajęć Pilatesu są bezpieczne i mogą być stosowane przez osoby na każdym poziomie zaawansowania, można je także traktować  jako wsparcie podczas procesu rehabilitacji czy doskonałe narzędzie relaksacyjne.

Weronika Żendarska

Termin Poniedziałek 16:45

PLANETA FORMY

Trening Funkcjonalny

KONDYCYJNO-WZMACNIAJĄCE

50 min

do 800 kcal

poziom

Początkujący,Śr. zaawansowany,Zaawansowany

Trening funkcjonalny to podstawowy rodzaj wysiłku fizycznego, służący do zdobycia i utrzymania pełnej sprawności fizycznej, poprawienia kondycji, a także wzmocnienia mięśni bez rozbudowywania ich objętości. Ten rodzaj treningu poprawia koordynację i pomaga w utrzymaniu prawidłowych wzorców ruchowych podczas codziennych czynności. Wykonywany odpowiednio nie przynosi żadnych negatywnych skutków w postaci urazów czy kontuzji, szczególnie polecany jest osobom prowadzącym siedzący tryb życia, a także będącym po urazach aparatu ruchu. Swoje zastosowanie znajduje także w rehabilitacji medycznej.

Trening funkcjonalny ma charakter treningu o dużej intensywności, opartego na imitowaniu ruchów wykonywanych podczas codziennych czynności, jednak w szybszym tempie i z wieloma powtórzeniami, nierzadko też z obciążeniem i akcesoriami (kettle, TRX, bosu). Głównym celem tej aktywności jest wszechstronna poprawa cech motorycznych, przede wszystkim koordynacji, mobilności i wytrzymałości.

Igor Berezovskyi

Termin Poniedziałek, Środa, Piątek 17:35, Sobota 11:00

PLANETA FORMY

Hatha Joga

50 min

do 400 kcal

poziom

Początkujący

Joga z Maryoga
Praktyka jogi to połączenie asan z oddechem ujjayi oraz wyciszeniem umysłu. Prawidłowe wykonywanie pozycji zapewnia wzmocnienie i rozciągnięcie ciała. Zatem nie zwlekaj jeśli chcesz osiągnąć uspokojenie umysłu oraz praktykować razem z certyfikowaną nauczycielką hatha jogi. Maryoga nauczy cię podstaw jogi jak również będzie towarzyszem pogłębiania praktyki przez osoby bardziej zaawansowane. Dla każdego joga zapewnia warianty odpowiednie do stopnia zaawansowania praktykującego. Aby dobrze czuć się na jodze zadbaj o posiłek min. 1,5 godz przed zajęciami. Zabierz matę pasek do jogi oraz strój nie krępujący ruchów. Zajęcia jogi są dedykowane dla osób początkujących, zaawansowanych oraz sportowców uprawiających różne dyscypliny sportowe amatorsko oraz na poziomie zaawansowanym.

Marysia Parafińczuk

Termin Środa, Piątek 19:15

PLANETA FORMY

ABT - POWER BOOTY Brzuch Uda Pośladki

Zajęcia wzmacniająco-modelujące

45 min

do 700 kcal

poziom

Początkujący,Śr. zaawansowany

ABT to skrót od „abdominal, buttocks, thighs”, oznaczających kolejno brzuch, pośladki oraz uda. Ćwiczenia w sposób widoczny wpływają na poprawę kondycji, koordynacji ruchowej oraz samopoczucia. Oddziałują na redukcję tkanki tłuszczowej, w tym kłopotliwego cellulitu oraz wzmocnienie mięśni. Trening jest w pełni bezpieczny dla stawów i kręgosłupa, więc nie musisz obawiać się, jeśli na co dzień borykasz się z takimi problemami.

Trening ABT ze względu na kształtowanie dolnych partii ciała polecany jest przede wszystkim osobom uprawiającym jazdę na rowerze, nartach, łyżwach i snowboardzie, ale zajęcia proponowane są także dla osób, które chcą przyśpieszyć proces przemiany materii, w miejscach z natury obciążonych występowaniem tkanki tłuszczowej (biodra, uda, brzuch).

Trening ma charakter wzmacniający i intensywny ze względu na dużą liczbę powtórzeń danego ćwiczenia oraz wykorzystanie przyborów (hantle, taśmy, tubbingi itp.).

Ola Domin

Termin Poniedziałek, Środa 19:15

PLANETA FORMY

Stretching Terapeutyczny

Zajęcia

50 min

do 600 kcal

poziom

Początkujący

Stretching Terapeutyczny to forma aktywności, której zadaniem jest usunięcie napięcia mięśni i uelastycznianie całego ciała. Polega na połączeniu dwóch typów ćwiczeń: statycznych i dynamicznych. Zaletą stretchingu jest prostota ruchów. Poszukiwanie ustawień wywołujących rozciąganie konkretnych mięśni lub grup mięśniowych podczas sesji treningowej zwiększa świadomość własnego ciała i stanowi doskonały element edukacyjny dla nauki kontroli ciała, wypracowania poprawnych wzorców postawy oraz wzorców ruchowych. Zwiększa swobodę, zakres i płynność ruchów, sprężystość i elastyczność mięśni oraz więzadeł, wytrzymałość i przepustowość naczyń krwionośnych.

Spokojne wykonywanie ćwiczeń pozwala także na regulację stanów emocjonalnych i walkę ze stresem. To także sposób na pozbycie się napięć i bólu.

Wiktoria Knapińska

Termin Poniedziałek 18:30, Wtorek 19:15, Piątek 17:30

PLANETA FORMY

Strong Fit Body

Zajęcia modelująco-kondycyjne

50 min

do 800 kcal

poziom

Początkujący,Śr. zaawansowany

Strong Fit Body to trening z kategorii Full Body Workout, co oznacza, że na każdej sesji treningowej ćwiczy się wszystkie partie mięśniowe. To sprawia, że jest to świetna propozycja dla osób początkujących i średniozaawansowanych. Trening SFB wzmacnia mięśnie całego ciała, pomaga schudnąć i wyrzeźbić sportową, proporcjonalną sylwetkę.

Opiera się na ćwiczeniach wielostawowych, pozwala zbudować proporcjonalną sylwetkę i „bazę” siłową dla bardziej specjalistycznych treningów. To trening wzmacniający, nastawiony na wzmocnienie mięśni, ujędrnienie sylwetki i poprawę ogólnej sprawności, o średniej intensywności, za to dokładnie pracujemy nad wszystkimi partiami ciała i wzmacniamy nasze mięśnie. W związku z tym, że opiera się na seriach ćwiczeń na daną partię mięśniową przeplatanych odpoczynkiem, w efektywny sposób zwiększony zostaje metabolizm, a trening jest efektywny nawet do kilku godzin po zakończonej aktywności fizycznej.

To propozycja interwałowa o średniej lub wysokiej intensywności, z użyciem akcesoriów o indywidualnie dobranym obciążeniu. Podczas 50 minut treningu można spalić nawet do 800 kcal, a ćwiczenia nie tylko pomagają w utracie zbędnej tkanki tłuszczowej, ale również poprawiają ukrwienie i napięcie skóry. Jest to szczególnie istotne dla pań, które zmagają się z rozstępami i cellulitem.

Agata Tumasz

Termin Wtorek, Czwartek 18:30

PLANETA FORMY

Tabata

45 min

do 900 kcal

poziom

Początkujący,Śr. zaawansowany,Zaawansowany

Ćwiczenia tabata polegają na wykonywaniu sekwencji intensywnych ćwiczeń w krótkich interwałach. Tabata łączy w sobie ćwiczenia anaerobowe (ćwiczenia beztlenowe) i ćwiczenia aerobowe (ćwiczenia tlenowe), więc pozwala jednocześnie poprawić wydolność i wytrzymałość organizmu. Dodatkowym efektem ćwiczeń Tabata jest skuteczna i dość szybka redukcja tkanki tłuszczowej oraz rzeźbienie sylwetki. Wymaga intensywnego wysiłku i pobudza do pracy wszystkie mięśnie, dlatego mocno obciąża organizm. Podsumowując, Tabata to trening o skutecznym działaniu redukującym zbędne kilogramy. Wykonywany 2-3 razy w tygodniu pozwoli osiągnąć szybkie i zadowalające efekty, jednak trzeba pamiętać o tym, aby w czasie jego przeprowadzania trzymać się opisanych powyżej zasad. Tabata nie jest wskazana dla osób, które chcą ćwiczyć tylko od czasu do czasu – do jej wykonywania potrzebna jest stała dobra kondycja. Ze względu na dużą ilość ćwiczeń z podskokami, obciążających stawy nie poleca się jej również osobom z nadwagą. Chęć rozpoczęcia tego rodzaju treningu powinny też omówić z lekarzem osoby mające nadciśnienie i choroby układu oddechowo-krążeniowego.

Patrycja Grażewicz

Termin Poniedziałek, Środa 18:30

PLANETA FORMY

Zdrowe Plecy

50 min

do 500 kcal

poziom

Początkujący

Zajęcia Zdrowe Plecy to autorski program treningu prozdrowotnego, przygotowany przez wieloletnią instruktorkę wielu form treningowych – Ewę Dul. Tę formę zajęć polecamy szczególnie osobom, które dużo czasu spędzają w pozycji siedzącej lub nie mogą korzystać z innych form dbania o kręgosłup, a zależy im na zmniejszeniu ryzyka wystąpienia skrzywień czy zwyrodnień oraz zadbaniu o kondycję kręgosłupa. Zdrowe Plecy zdecydowanie wpływają na poprawę ruchomości kręgosłupa, pozwalają pozbyć się dolegliwości bólowych, a także uniknąć poważniejszych schorzeń tego narządu, takich jak zmiany zwyrodnieniowe czy skrzywienie. Regularne ćwiczenia pomogą w ustabilizowaniu i wyrównaniu napięć mięśniowych w obrębie kręgosłupa, zauważalnie odciążą kręgosłup i pozwolą osiągnąć i utrzymać prawidłową postawę.

Ewa Dul

Termin Wtorek, Czwartek 17:30

PLANETA FORMY

Jumping Fitness

Zajęcia cardio

30 min

do 800 kcal

poziom

Początkujący,Śr. zaawansowany,Zaawansowany

Trening odbywa się na trampolinach fitness. Jest to dobry trening kondycyjny, który usprawnia krążenie, pomaga w pracy układu sercowo-naczyniowego oraz dotlenia. Jest to bardzo dobra forma aktywności dla osób odchudzających się , ponieważ przyspiesza przemianę materii i przyczynia się do oczyszczania toksyn z organizmu. Jumping fitness wzmacnia mięśnie całego ciała, kształtuje sylwetkę oraz zwiększa gibkość i koordynację ruchową.

Patrycja Grażewicz, Patrycja Wieczorek

Termin Poniedziałek 17:45, Wtorek 18:30, Środa 17:45, Czwartek 18:30

PLANETA FORMY

Latino Fitness

Zajęcia fitness z elementami tańca i choreografią

50 min

do 600 kcal

poziom

Początkujący,Śr. zaawansowany

Latino Fitness jest nowoczesnym system fitness, który łączy taniec z aerobikiem. Fuzja zainspirowana rytmami latynoskimi, kształtuje sylwetkę, dba o kondycję, a także dodaje energii i napawa optymizmem. Kroki taneczne zaczerpnięte z rytmów latynoskich i międzynarodowych (merengue, salsa, cumbia, reggaeton, flamenco, samba, taniec brzucha, cha-cha, rumba, twist itd.) są bardzo proste, a dzięki specjalnej formule bawisz się już od pierwszych zajęć. Kombinacje kroków oraz energetyczna muzyka stwarzają atmosferę świetnej imprezy. Zumba to także rodzaj zajęć cardio, z elementami treningu wytrzymałościowego i kształtującego sylwetkę. Sesja Latino Fitness spala ogromne ilości kalorii, ujędrnia i rzeźbi Twoje ciało.

Patrycja Wieczorek

Termin Wtorek 19:30, Czwartek 19:30

PLANETA FORMY

Salsation

Zajęcia fitness z elementami tańca i choreografią

50 min

do 600 kcal

poziom

Początkujący,Śr. zaawansowany

Nazwa „salsation” to połączenie słów „salsa” i „sensation”. Słowo „salsa” zostało użyte tu nie tylko jako styl tańca z Ameryki Łacińskiej, ale przede wszystkim jako sos (z języka hiszpańskiego salsa = sos), czyli mieszanka wielu stylów, rytmów, kultur. Salsation opiera się na radości, którą niesie taniec i ruch, ale także kładzie mocny nacisk na muzycznej interpretacji poszczególnych choreografii. Zajęcia są otwarte dla wszystkich, zarówno początkujących, jak i profesjonalistów. Każdy, kto kocha taniec, jest mile widziany.

Michał Młyński

Termin Wtorek, Czwartek 20:30

PLANETA FORMY

Joga dynamiczna

60 min

poziom

Początkujący,Śr. zaawansowany

Joga dynamiczna, inaczej Vinyasa Joga, to dynamiczne zajęcia, których zatrzymania w pozycjach są krótkie lub nie ma ich wcale – ruch ciągle płynnie razem z wdechem i wydechem. Praktyka w tym stylu znacząco wpływa na poprawę kondycji. Zwiększa się wytrzymałość, siła i wydolność organizmu. Dzięki dotlenieniu organów wewnętrznych oraz mięśni, ciało lepiej funkcjonuje. Poprzez pracę na aktywnych mięśniach zwiększają się zakresy ruchu, a poprzez płynne ruchy wzmacnia się core, poprawiając tym samym równowagę i świadomość ciała. Duża różnorodność sprawia, że praktykując Vinyasę, pracuje się z całym ciałem. Dynamika zajęć sprawia, że łatwo jest zapomnieć o sprawach związanych z życiem codziennym, osiągając spokój umysłu. Dodatkowym atutem tego stylu jest fakt, że pomaga pozbyć się nadprogramowych kilogramów.

Bożena Przyborowska

Termin Sobota 9:30

PLANETA FORMY

Perfect Start Zajęcia fitness dla początkujących

50 min

do 500 kcal

poziom

Początkujący

Zajęcia przeznaczone dla osób, które potrzebują zmiany i chciałyby rozpocząć bądź wrócić do aktywnego trybu życia.  Cały trening opiera się na ćwiczeniach rozciągających i wzmacniających z wykorzystaniem obciążenia własnego ciała lub przy użyciu niewielkiego obciążenia i dodatkowych akcesoriów (gumy mini band, małe hantelki). Podczas treningu instruktorka dostosowuje ćwiczenia do każdego uczestnika, tak aby były wykonywane w sposób prawidłowy i bezpieczny. Zajęcia mają na celu poprawę ogólnej sprawności fizycznej, naukę prawidłowych wzorców ruchowych, wzmocnienie mięśni i stawów, co zabezpieczy uczestników przed kontuzjami i innymi dolegliwościami bólowymi.

Natalia Podlewska, Monika Ostaszewska

Termin Wtorek 16:30, Środa 16:30, Czwartek 16:30, Piątek 16:30

PLANETA FORMY

TRENINGI PERSONALNE

Wiedzieliście, że trening personalny uważany jest za jedną z najbardziej efektywnych metod treningowych, a dobry trener jest w stanie tak dopasować program, że szybko osiągniecie zamierzony cel. Mówi się, że jest to opcja „szyta na miarę” uwzględniająca Wasze aktualne możliwości, nastawienie, a nawet chęci.
W naszym Klubie dajemy Wam możliwość skorzystania z pierwszego pełnowartościowego treningu personalnego gratis, do podpisanej umowy lojalnościowej.

PLANETA FORMY

WARIANTY TRENINGÓW JEDNORAZOWYCH

1

99

50 min

Przy każdym wejściu shake proteinowy gratis dla każdej osoby

Indywidualny trening personalny dla wybranej liczby osób w terminie ustalonym wcześniej podczas zapisu na recepcji / płatność przed treningiem + wejście z karnetu / umowy / karty partnerskiej / jednorazowe wejście.

PLANETA FORMY

WARIANTY TRENINGÓW DWUOSOBOWYCH

2

169

50 min

Przygotowaliśmy dla Was pełną ofertę Treningów Personalnych w pakiecie dwuosobowym

PLANETA FORMY

WARIANTY PAKIETÓW TRENINGOWYCH

4

379

50 min

8

719

50 min

4 lub 8 wejść na indywidualny trening personalny dla wybranej liczby osób w terminie ustalonym wcześniej podczas zapisu na recepcji / płatność przed treningiem + wejście z karnetu / umowy / karty partnerskiej / jednorazowe wejście.

PLANETA FORMY

Instruktorzy Fitness

Igor Berezovskyi

Urodzony 04.04.1985 roku w rodzinie sportowców. Od dziecka kochał sport. Przez 2 lata trenował gimnastykę później lekką atletykę i piłkę nożną. Od 18-30 roku życia grał zawodowo w piłkę nożną. W latach 2002-2007 studiował i ukończył YUUNGPU im. KD Ushinskogo Wydział Wychowania Fizycznego i Sportu. Motto życia to: życie jest ruchem!!! W pracy trenera stara się przekazać swoim podopiecznym zdobytą wiedzę i umiejętności w procesie treningu, a także ładować ich pozytywną energią do życia!!! „W duszy jestem sportowcem i kocham swoją pracę.”

PLANETA FORMY

Instruktorzy fitness

Patrycja Grażewicz

Instruktor Jumping fitness i trener personalny. Ze sportem związana jest od dziecka. Począwszy od podstawówki kończąc na liceum uczęszczała do klas sportowych o profilu koszykarskim. Absolwentka Wydziału Nauki o Żywności kierunek towaroznawstwo. W Planecie Formy pracuje od 2016 i prowadzi zajęcia Jumping Fitness, Functional Jump oraz zajęcia z dziećmi Jumping Kids. W pracy najbardziej ceni sobie relacje z ludźmi, bo to właśnie Wy dajecie motywację do działania. Zajęcia prowadzi z pełnym zaangażowaniem, tak abyście po każdym treningu wyszli zmęczeni i jednocześnie szczęśliwi. Jest osobą pogodną i pełną energii, chętnie Was tym zarazi – przyjdźcie i przekonajcie się sami!

PLANETA FORMY

Instruktorzy fitness

Patrycja Wieczorek

Od 2013 roku pracuje w Planecie Formy. W 2014 roku stała się licencjonowanym instruktorem jumping fitness. Od 2011 licencjonowany instruktor Zumba Fitness (R), trener cheerleadingu sportowego. Ukończyła kursy Body Ball, Basic Step, Aqua Fitness, kurs instruktora rekreacji ruchowej.
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji UWM , kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne oraz  kryminalistyka i nauki pokrewne w postępowaniu karnym. Ukończyła także studia podyplomowe na kierunku wychowanie fizyczne. Na co dzień tancerka, choreograf, trener główny oraz kierownik w Olsztyńskiej Szkole Cheerleaders „SOLTARE”. Jest 9-krotną Mistrzynią Polski oraz Mistrzynią Europy (Manchester 2014, Chorwacja 2015) w tańcu sportowym cheerleaders. Swoją miłością do sportu, zumby oraz jumping fitness bez trudu zaraża innych.

Zajęcia Jumping Fitness

PLANETA FORMY

Instruktorzy fitness

Michał Młyński

Licencjonowany instruktor Zumba® Fitness oraz Salsation® Elite instruktor. Z muzyką związany od 18 lat jako perkusista (to jego ekstremalna forma ekspresji). Taneczne powołanie odkrył w 2012 roku w Chicago, gdzie po raz pierwszy miał styczność z zumbą. Rozwijając swoje umiejętności, został instruktorem Salsation®, a następnie został pierwszym instruktorem Elite na Warmii i Mazurach. Jego misja to przekazywać pozytywną energię i taneczne wibracje aż do utraty tchu, wszystkim!

Zajęcia Salsation

PLANETA FORMY

Instruktor siłowy

Kamil Damięcki